Directed by Bennett Johnson  Executive Producer: Evan Brown Production Company: Dreambear Producer: Kimmy D’Ancona 1st AD: Fiona Murgia 2nd AD/Key PA: Courtney Abbott PA: James Bianchini PA: Kim Lara King  DP: Kate Arizmendi 1st AC: Sachi Bara 2nd AC/Loader: Tom Van Skoyok Gaffer: Geoff Taylor Grip: Zach Frank Swing: Javier Rodriguez  PD: Joe Sciaccia Set Dresser: Brad Burke Art PA: Abi Alanguilan Art PA: Freddy Stevens  HMU: Sarah Bedrick Costume Designer: Amit Gajwani  VFX Company: The Underground NY Executive Producer: Yvonne Appolino Lead Flame: Nic Seresin Flame Assist: Lily Huang, Ben Williams CG: Phuong Duc Pho  Color Co: The Underground NY Colorist: Michael Lewicki  Edit Co: Wildchild Content Executive Producer: Ali Webb Editor: Richard Cooperman  Adam: Sergio Acevedo Eve: Evelyn Maria Dia Son of Man: Noah Davis Pina Cain: Jacob Roncevic Abel: Jaymian Deleon Bathsheba: Carson Gartner Male Chorus: Andreas Pilatsikas, Matthew Brown, Jarrett Young, Malcolm Boyd, Tommy Sturges Female Chorus: Lauren Biazzo, Noriko Smiles  Catering: Food for Crews  And a huge thanks to Michael Paey

"Momma" Showtek ft Earl St. Clair

Directed by Bennett Johnson

Executive Producer: Evan Brown
Production Company: Dreambear
Producer: Kimmy D’Ancona
1st AD: Fiona Murgia
2nd AD/Key PA: Courtney Abbott
PA: James Bianchini
PA: Kim Lara King

DP: Kate Arizmendi
1st AC: Sachi Bara
2nd AC/Loader: Tom Van Skoyok
Gaffer: Geoff Taylor
Grip: Zach Frank
Swing: Javier Rodriguez

PD: Joe Sciaccia
Set Dresser: Brad Burke
Art PA: Abi Alanguilan
Art PA: Freddy Stevens

HMU: Sarah Bedrick
Costume Designer: Amit Gajwani

VFX Company: The Underground NY
Executive Producer: Yvonne Appolino
Lead Flame: Nic Seresin
Flame Assist: Lily Huang, Ben Williams
CG: Phuong Duc Pho
Color Co: The Underground NY
Colorist: Michael Lewicki

Edit Co: Wildchild Content
Executive Producer: Ali Webb
Editor: Richard Cooperman

Adam: Sergio Acevedo
Eve: Evelyn Maria Dia
Son of Man: Noah Davis Pina
Cain: Jacob Roncevic
Abel: Jaymian Deleon
Bathsheba: Carson Gartner
Male Chorus: Andreas Pilatsikas, Matthew Brown, Jarrett Young, Malcolm Boyd, Tommy Sturges
Female Chorus: Lauren Biazzo, Noriko Smiles

Catering: Food for Crews

And a huge thanks to Michael Paey

Screen Shot 2019-02-28 at 09.50.53.png
Screen Shot 2019-02-28 at 09.51.28 2.png
Screen Shot 2019-02-28 at 09.52.21.png
Screen Shot 2019-02-28 at 09.52.58.png
Screen Shot 2019-02-28 at 09.53.15 1.png
Screen Shot 2019-02-28 at 09.53.47 2 (1).png
Screen Shot 2019-02-28 at 09.54.04 3.png
Screen Shot 2019-02-28 at 09.54.27.png